Zajímavé články

Rozhodujete se, jaká plastová okna si domů pořídit, a nechce se vám pátrat v desítkách internetových zdrojů. Jaké by mělo mít nové plastové okno vlastnosti? Co jsou to komorové profily? Na co se zaměřit, až budete plánovat zimní zahradu? A jak pečovat o nové plastové dveře? Na jednom místě jsme pro vás připravili články plné užitečných informací.

Úvodní strana Vše o plastových oknech a plastových dveřích Zajímavé články Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní plastová okna

Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní plastová okna

Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní plastová okna

Byli bychom rádi, kdyby vám tento text posloužil jako stručný průvodce při výběru nových plastových oken. Není zde samozřejmě vše, ale to nejdůležitější ano. Doufáme, že vám pomůže rozlišit kvalitní okna od těch, kterým bude lepší se při nákupu vyhnout. Na jaké parametry je tedy vhodné se zaměřit?

Plastový profil, z něhož jsou okna vyrobena

  • Plastové profily by měly pocházet od předních světových výrobců. Máte u nich jistotu, že budou splňovat přísné evropské normy – to vám zaručí hlavně pevnost a barevnou stálost profilů a tím celého okna.
  • Ujistěte se, že profil má požadovaný počet komor (komory se počítají pouze ty svislé, a to směrem zleva doprava). Více o komorách jsme pro vás připravili v článku O komorových plastových profilech.
  • Plastové profily by měly být vyztuženy ocelovými pozinkovanými výztuhami.

Kování použité v plastových oknech

  • Kování by mělo mít lehký chod a zároveň dostatečný počet zámečků po celém obvodu okna, aby bylo pořádně utěsněné.
  • Kování by mělo být dobře seřiditelné.
  • Rovněž by mělo mít mikroventilaci, není to ovšem známka kvality, ale požadavků zákazníků. Nejlepší je stejně pořádně vyvětrat.
  • Okenní kliky by měly být kvalitní, nejlépe celokovové, levné plastové časem prasknou a rozpadnou se.

Zasklení plastových oken

  • Mělo by mít koeficient U maximálně 1,1. Přece jen jde o velkou plochu, kterou uniká nejvíce tepla. O vyšším koeficientu, např. U = 1,4, vzhledem k ceně nemá smysl uvažovat.
  • Sklo by mělo být rovněž zaskleno v rámu dostatečně hluboko, jinak se bude rosit. To znamená, že rámeček mezi skly by měl být zhruba o 3–4 mm níže, než je těsnící guma.

Celkové řemeslné zpracování plastových oken

  • Kvalitu plastových oken poznáte na první pohled, soustřeďte se zejména na začištění rohových svárů nebo na rohové spoje zasklívacích lišt.

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook

Zaujaly vás produkty kategorie okna, dveře a další výrobky? Chcete se dozvědět více? Neváhejte a vyplňte následující kontaktní formulář.

Ochrana proti spamu

Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ZNX834.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Ochrana proti spamu

Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód FUZ234.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Nahoru